Vyberte pro vaše hosty tu nejlepší kávu!

kávovary

Čas vánoc a oslav nového roku si žádá kvalitní přípravu. Chystáte i vy velkou oslavu nebo hostinu, na které byste se chtěli blýsknout výběrem těch nejkvalitnějších potravin a ingrediencí? Pak se nechte inspirovat naším dnešním článkem, kde vám poradíme, jak vybrat tu nejlepší kávu pro vaše hosty, aby si na ní pochutnali.

Mletá nebo zrnková káva?

Stojíte před volbou, zda vybrat kávu mletou nebo zrnkovou. Která je lepší, aromatičtější a jemnější? Každý barista vám jistě potvrdí, že top kvalitu dostanete od zrnkové kávy, kterou si těsně před použitím namelete. Odměnou vám bude silné aroma, vynikající chuť a čerstvost. Pokud však nemáte mlýnek na kávu, či vám to přijde pracné, sáhněte po mleté kávě. Jejím největším benefitem je rychlost přípravy. Ať už však upřednostníte jeden typ anebo ten druhý, v obou případech vyberte jen opravdu kvalitní kávu. Jedinečný smyslový požitek vám umožní prožít například zrnková káva Lavazza, Segafredo nebo Illy.

Chcete-li návštěvě připravit kávu první třídy, dbejte na to, aby nebyl balíček se zrnkovou kávou už příliš dlouho otevřený. Její aroma poměrně rychle vyprchává. Nejlépe uděláte, pokud si budete kupovat pouze menší balení nebo ji před návštěvou přímo otevřete. Tím si zajistíte stálost chuti, plné aroma a krémovou pěnu. Kávu můžete podávat nejrůznějšími způsoby – tím nejoblíbenějším je bezpochyby espresso, vzadu však nezůstává ani latté macchiato či cappuccino.

Kávovar – nejlepší způsob přípravy kávy

Nejste-li žádný profesionál, nepouštějte se do experimentů, ale vsaďte na osvědčenou klasiku. Nejlepším pomocníkem jsou kávovary, které udělají prakticky celou práci za vás. Snadno ovladatelné a ve špičkové kvalitě jsou kávovary značky Nivona nebo Phillips Saeco. Pořídit si také můžete pákové kávovary Nuova Simonelli nebo Gaggia, které už však patří do vyšší cenové kategorie. Spolehněte se na jejich služby a připravte vaší rodině či přátelům kávu, o jaké nesnili.