Věříte čínské tradiční medicíně?

692400_13473303

Dnešní moderní medicína slouží k léčbě nemocí. Kdežto tradiční čínská medicína se specializuje hlavně na jejich příčinu a předcházení onemocnění. Ne nadarmo se říká, že lékař léčí a příroda uzdravuje. Tradiční čínská medicína toto pravidlo určitě potvrzuje. Klenotem čínské medicíny je Kustovnice, která harmonizuje činnost jater a ledvin. V dnešním článku se podíváme nejen na kustovnici čínskou, ale také na další bylinky, které podporují organismus.

Kustovnice čínská – poklad tradiční čínské medicíny

K čemu se vůbec kustovnice čínská využívá? Mezi nejpříznivější podmínky patří harmonizace činnosti jater a ledvin. Dále kustovnice slouží ke zprůchodnění a uvolnění energetické blokády, posiluje obranyschopnost a v neposlední řadě také imunitu organismu. Kustovnice je vhodná také pro lidi, kteří potřebují zlepšit krvetvorbu, nebo snížit krevní tlak.

Další příznivé účinky kustovnice:

  • zvlhčuje plíce
  • působí proti astmatu
  • působí proti některým alergiím
  • je vhodná pro alkoholiky
  • zlepšuje sexuální funkci
  • zmírňuje projevy lupénky
  • posiluje zrak

Kustovnici čínskou můžete znát také pod názvem „goji“, nebo se často označuje latinským názvem „lyceum chinese“. V Číně je kustovnice proslulá hlavně jako omlazující ovoce. Na první pohled vám může připomínat šípky, ale kustovnice je sladší. Kustovnice je základem tradiční čínské medicíny.

Chlorella posiluje imunitu

Velmi oblíbeným přírodním zdrojem vitamínů je Chlorella. Jedná se o zelenou sladkovodní řasu, která je charakteristická vysokým obsahem bílkovin, sacharidů a tuků. Chlorella dále obsahuje vysoký počet vitamínů a minerálů, které jsou pro váš život nezbytně důležité. V neposlední řadě je tato sladkovodní řasa známá jako zdroj chlorofylu.

Často bývá Chlorella označována jako pročisťující prostředek. Slouží k přírodní detoxikaci organismu, posílení imunitního systémy a k odvádění těžkých kovů z těla pryč.

vitamin B, který je potřeba někdy doplňovat. Nedostatkem vitaminu B by nedocházelo ke správné regeneraci organismu. Doporučuje se pro udržení dobrého zdravotního stavu.
1411889_75559980