Únavu nepodceňujte!

Hořčík

V práci už od rána zíváte a sledujete hodiny, cestou domů už jen odpočítáváte minuty, než se opět shledáte s postelí a vaší jedinou myšlenkou je bohulibý spánek. Nechápete kamarádky, co mimo jiné stačí několikrát týdně skočit do posilky, nebo chodí poctivě běhat. Jediné, na co vy se zmůžete, pokud už vám neklesají víčka, je uvařit si nějakou rychlovku a postupně odumírat na pohovce u televize. Poznáváte se v tomto popisu? Může jít o pouhou etapu mezi ročními obdobími, ale také o něco závažnějšího. Chronickou únavou trpí čím dál tím větší procento populace a nemusí vždy jít o dočasný stav či pouhou banalitu. Jak podpořit chuť do života a zažít energetický reboost? Jak se plnohodnotně navrátit do reálného světa místo unikání do říše snů? To si povíme v následujícím článku.

Proč se mi chce pořád spát?

Zrovna únava a ospalost jsou příznakem tak široké škály neduh a nemocí, že jen těžko sami určíme, co je příčinou u nás. Mezi nejčastější důvody, proč se cítíme bez energie a chuti do života, patří samozřejmě psychická nebo fyzická zátěž, a to jak v pracovní, tak osobní rovině. Způsobem, jak se vyvarovat toho, aby tento problém přešel do chronického stavu, je snažit se stresový faktor ze života postupně vypudit a nenechat na sebe zátěž jakéhokoliv rázu působit příliš dlouho. Pokud se stav nelepší, nezbývá než co nejdříve upalovat k doktorovi, aby vyloučil jiné možné příčiny. Pomoci si lze ale i vhodně zvolenými potravinovými doplňky.

Ten správný vitaminový koktejl

Přípravků na boj s únavou a oslabeným organismem je na trhu mnoho. Do jakého ale investovat, aby to opravdu fungovalo? Nikdo z nás nechce vyzkoušet milion různých značek a vyhodit v lékárně tisíce, aniž by se dostavil nějaký výsledek. Obecně je známo, že v přírodní formě nalezneme energii v hořčíku. Spolu s vitamínem B6, který přispívá k regulaci hormonální aktivity, normální funkci imunitního systému a tvorbě červených krvinek, je ve vhodném poměru obsažen v Hořčík + B6 Naturvita. S dávkováním 2 tablety denně pro dospělé a jedna tableta denně pro děti do 12 let pocítíte v rámci týdnů příjemnou změnu. Objednávat můžete i ve velkém balení 60 tabletek na http://www.gigalekarna.cz/produkt/horcik-b6-tbl-60/.