Squash

1064561_91168539

Squash je tak trochu podobný sport jako tenis nebo badminton. Je to výhradně indoorový sport, je u toho celkem hodně pohybu. Právě u squashe se spálí hodně tuků. Můžete se u toho docela dobře odreagovat. Je celkem jedno, v jakém věku hrajete, ale měli byste být zdraví. Jeho vznik sahá do první poloviny devatenáctého století. Existují dvě verze vzniku squashe. Za prvé se říká, že ho vymysleli vězni, protože se chtěli nějakým způsobem zabavit, tak si začali pinkat míčkem o stěnu. Tehdy to prý byl hadrový balónek a místo raket používali svoje vlastní ruce. Mnoho lidí této verzi ale příliš nevěří.

Druhá verze říká, že ho vymysleli studenti na londýnské univerzitě, aby si zkrátili pauzy mezi hodinami. Na konci devatenáctého století se squash rozšířil po celém světě. Propadli mu například ve Spojených státech Amerických nebo v Austrálii. Dnes je nejpopulárnější hlavně v Anglii, Skotsku, ale také i v Kanadě. Dnes je tento sport rozšířený docela dost i u nás. Lidé začínají hrát už v raném věku, u dětí se doporučuje začít od deseti let. Předpoklady pro to, abyste mohli hrát squash, je umět tenis, tedy aspoň trošku. Jestli to bude člověk umět, tedy ten squash, tak to je hodně individuální.

Člověk, který nemá ponětí ani o tenisu, ani o squashi, tak si může myslet, že je to jedno a jedno samé, protože u obou dvou sportů je raketa. Squash je ale něco jiného, hraje se v uzavřeném prostoru a ze všech stran. Zadní strana je průhledná. Hraje se o přední stěnu, která je rozdělená na horní a dolní část silnou čarou. Horní část je hrací, dolní je autová. Základním cílem je nedat šanci svému soupeři. Většinou se hraje na pět setů po devíti bodech. Ten, kdo je získá první, tak vyhrává. Lidé dnes hodně sportují, hlavně pro udržení fyzické kondice a squash je velmi dobrý způsob.