S ketodietou půjde shazování přebytečných kilogramů snadněji

Proteinová dieta

Nadváha, nebo dokonce obezita trápí více než polovinu mužů a žen v České republice. Toto vysoké číslo je způsobeno především přejídáním a nedostatkem pohybu. Dokonce každé páté děvče trpí nadváhou, kterou si ponese do svého dospělého života, pokud s tím zavčasu něco neudělá. Jak z toho ven?

Správným kardio cvičením k nižší hmotnosti

Důležitým pravidlem, kterým by se lidé toužící po nižší hmotnosti měli držet, je pravidelný pohyb. Není třeba hned začít běhat, navíc při velké nadváze to ani není příliš vhodné, protože běh výrazně zatěžuje klouby. Někdy postačí i ostřejší chůze, kdy přidáte do kroku, ale ještě jste schopni i hovořit. Přitom byste si však měli hlídat tepovou frekvenci, protože ta rozhoduje při kardio tréninku, jestli budete hubnout, nebo spíše budovat fyzičku.

U kardio cvičení by se tep měl pohybovat v rozmezí 60 až 70 % maximální tepové frekvence. Tu lze zjistit tak, že od čísla 220 odečtete svůj věk. Výsledné číslo vynásobíte 0,6 a 0,7 a máte výsledek. Nejlepší je si na rychlou chůzi pořídit fitness náramek, který je schopný tepovou frekvenci měřit. Tak byste měli vlastně stálý přehled o tom, při jakém tepu chodíte.

Pokud byste tepovou frekvenci přesáhli nad 70 % maximální tepové frekvence, tak už nebudete hubnout, ale veškerý pohyb jde na budování fyzické kondice. To pochopitelně není na škodu. 

Ketodieta pomáhá hubnout

Další možností, jak snižovat svoji hmotnost je upravit jídelníček. Zde se nabízí hlavně ketodieta, která je k tomuto účelu přímo ideální. Sestává z pěti jídel denně, doplněných až dvěma litry čisté vody, které byste měli vypít. Proteinová dieta má tu výhodu, že není třeba zdlouhavě připravovat jídla v kuchyni. 

V obchodní sítí nebo v internetových obchodech jsou k dostání již hotová jídla, která jen zalijete vodou jsou připravena k použití. Jedná se o velmi pohodlný a praktický způsob stravování, jehož prostřednictvím člověk hubne. Ketodietu lze také doma připravit do krabičky a sníst ji až v zaměstnání na oběd nebo svačinu.