Půjčky = dluhy

1418174_80715087

Dluhy jsou noční můrou téměř všech českých domácností. Když se na to podíváme v tomto období, tak nyní přicházejí následky možná bohatých Vánoc, na které si někteří lidé půjčili, což byla chyba, kterou si nejspíš ani neuvědomovali. Teprve nyní ale zjistili, že nemají na splátky a úhrady všech těchto půjček.

Právě možná až v těchto dnech začali proklínat takové to sladké mámení všech možných reklam, ze kterých se na vás usmívali zářivě a tvrdili, že to lehce splatíte. Kde, že loňské sněhy jsou. Při tom, jaká je dnes situace, za kterou, co si budeme nalhávat, nese v první řadě vinu naše současná vláda, bylo celkem jisté, že brát si půjčku jenom kvůli vánočním svátkům je extrémní riziko, které se nemusí vůbec vyplatit.

Horší situace nastane, pokud ten, kdo má nějakou půjčku, úvěr či hypotéku a bůhvíco ještě, přijde o svoji práci. To nastává docela veliký problém v podobě exekutorů, když přestane splácet. V ještě horším případě, když už si nebude vědět rady, si půjčí u tzv. lichvářů, což je hotová sebevražda. Sice možná splatíte vaši půjčku, ale zadlužíte se u lichvářů, kteří mají nesmyslné a přehnaně vysoké úroky, které se s vámi potáhnou, a nejspíš nebudete mít šanci, jak je splatit.

Dokonce se můžete dostat do situace, do které přišel herec Roman Skamene. Zadlužil se u lichváře a málem ho připravili o život. Kdyby mu nepomohli přátelé z řad kaskadérů, tak by se z toho možná nedostal. Vrátíme se ale k lidem, kteří jsou tzv. z ulice. Dluhy jsou časovaná bomba, o tom se nemusíme přít. Jenomže občas se bez půjček nikdo neobejde.

Chcete třeba opravit váš starý dům, a kde byste na to z výplaty vzali. Nebo se vám pokazí pračka, elektrický bojler či něco podobného. U bojleru se to ještě dá, ale pračka je dost velká finanční zátěž. Ani, když pracuje více lidé v domácnosti, se to bez půjčky nedá. Ale dávejte velký pozor a uvažujte velmi obezřetně, kolik si vezmete peněz a také jestli to vůbec dokážete splácet, abyste se nedostali do kolotoče dluhů, ze kterého se jen těžko vystupuje.