Proč a kam vyrazit na dovolenou do Bulharska?

rila-monastery-676748_1280

Právě nyní je čas začít vybírat letní dovolenou, protože se objevují cenově atraktivní first minute nabídky. Mezi top lokality pro letošní sezónu patří Bulharsko. Proč vyrazit právě sem, jakou lokalitu vybrat a kde koupíte zájezdy do Bulharska za nejlepší cenu?

Bulharsko je země několika tváří

Prvním důvodem, proč vyrazit do Bulharska, je cena. Bulharsko je poměrně levná země, takže zájezd sem koupte za méně než 10 000 Kč – a pozor – s leteckou dopravou i all inclusive. Druhým důvodem je podnebí. V Bulharsku si užijete slunečních paprsků plnými doušky a současně osvěžující koupel v čistém Černém moři. Teploty vody se v letních měsících pohybují okolo 23°C, takže vás příjemně ochladí. Moře je lemováno písčitými plážemi a do vody je pozvolný vstup. Díky tomu jsou bulharské pláže ideální volbou pro rodiny s dětmi.

Mezi nejpopulárnější patří lokalita Slunečné pobřeží, která nabízí hned několik moderních hotelů v blízkosti pláže. Nachází se zde také 2 aquaparky. Druhým naším tipem je Primorsko, které nabízí 2 dlouhé pláže a blízkost malebné přírody. Do třetice doporučujeme oblast Svatý Vlas. Je méně turisticky známá, zamiřte sem, pokud hledáte klid a pohodu.

Dovolená v Bulharsku rozhodně nemusí být jen o „válení se na pláži“. Země je známá malebnou přírodou. Vyrazit lze na výlet do hor. Za návštěvu určitě stojí pohoří Rila, ve kterém se nachází slavný Rilský klášter, který je zapsán na seznamu UNESCO. O možnostech výletů se informujte v cestovní kanceláři, od které zájezd koupíte.

Kde nejvýhodněji?

Bohatý výběr s first a last minute Bulharsko přináší portál NewTravel.cz. Nabízí srovnání zájezdů od více než 100 českých cestovních kanceláří. Výhodou je, že na NewTravel.cz rychle vyberete a poté se dostanete na stránky pořádající cestovní kanceláře, se kterou vyřídíte vše potřebné.