Populární Dukanova dieta na hubnutí

pestrý jídelníček

Letos už do plavek možná shodit přebytečné kilogramy nestihnete. Hubnout však přesto můžete, protože uděláte pro sebe něco dobrého. Nadváha zdravá není, přispívá ke vzniku cukrovky druhého typu i hypertenze a mimo jiné trpí také vaše klouby. Nevíte-li, jak na to, vyzkoušejte pestrý jídelníček zaměřený na zdravou výživu a zařaďte do svého denního programu více pohybu.

BMI kalkulačka

Pomocí BMI kalkulačky si snadno zjistíte, jak na tom jste ohledně nadváhy. Abyste s kily navíc zatočili jednou pro vždy, nechte si sestavit odborníky jídelníček na míru. Ne, nebojte se. Nebude vás to stát ani korunu, protože na internetových stránkách Pestrý jídelníček získáte přesný návod a seznam doporučených jídel sepsaný vám na míru. Je zcela zdarma. O tom, že tento projekt je úspěšný, svědčí již 2 168 229 spokojených uživatelů.

Dieta od profesionála

Zbavit se kilogramů, které vám vytvářejí nevzhledné polštáře okolo pasu a na bocích, znamená najít v sobě sílu. Budete muset držet redukční dietu a do svého života zařadit také pravidelný pohyb. K nejmodernějším dietám současnosti patří Dukanova dieta, která dává přednost bílkovinám na úkor sacharidů. Její výhodou je to, že ji sestavil skutečný odborník na lidskou výživu s dlouholetými zkušenostmi – francouzský doktor Pierre Dukan. Dieta je rozdělena do čtyř fází – útočnou, rovnoměrnou ztrátu, upevňující a definitivní stabilizaci. Název jednotlivých fází současně napovídá, na co jsou přímo zaměřené. Díky posledním dvěma fázím se můžete úspěšně vyhnout strašáku všech diet – jojo efektu.

Pestrá strava a zdravý jídelníček pro hubnutí

Ať už se rozhodnete pro držení Dukanovy diety, nebo vyzkoušíte něco jiné, je třeba mít na paměti, že základem hubnutí jsou zdravé recepty. To znamená s omezením spotřeby tuků a cukrů, s dostatkem zeleniny, vlákniny a libového masa.