Pitný režim dětí

dětské lahve

Voda tvoří nejen 70 % povrchu Země, ale je také nedílnou součástí nás, živých organismů. O její důležitosti není pochyb. Všichni víme, jak důležité je dodržování pitného režimu, zejména v těchto letních měsících. Jak se postarat o pitný režim dětí?

Kolik tekutin je pro vaše dítě optimální?

Optimální množství tekutin, které by mělo vaše dítě přijmout, je závislé na jeho věku a hmotnosti. Teoreticky můžeme pro zjištění optimálního množství tekutin vycházet z následujících údajů:

  • 1 rok – 120-135 ml tekutiny/1 kg váhy dítěte/den
  • 2 roky – 115-125 ml/1 kg váhy dítěte denně
  • 4 roky – 100-110 ml tekutiny na 1 kg váhy dítěte každý den
  • 6 let – 90-100 ml/1 kg hmotnosti dítěte denně
  • 10 let – 70-95 ml na kg hmotnosti denně
  • 14 let – 50-60 ml/kg/den

trénovací hrníčky

Jak zajistit pitný režim dětí?

Pokud chcete, aby si vaše dítě zvyklo na pravidelný pitný režim, musíte mu jít příkladem. Budete-li pít vy, nabídněte láhev (sklenici) s vodou i svému dítku.

Kojená miminka se o svůj příděl tekutin hlásí sama – pláčem.

Dítě odrostlo matčinu prsu nebo nekojíte… jak mu zajistit tekutiny? K tomu se hodí kojenecké láhve. Ty jsou dostupné v různých velikostech, designech a také s různými typy saviček. V letních/zimních měsících se neocenitelným pomocníkem stane termoláhev.

Chcete své dítko naučit pít ze skleničky/hrnečku? Pro tento účel byly vyvinuty tzv. trénovací hrníčky, díky nichž se dítě naučí pít bez rozlévání nápoje. Na trhu jsou varianty bez uší i s uchy, s pítkem či bez něj, otevřené či netekoucí… záleží pouze na vás, které dáte přednost.

termoláhev

Maminky větších dětí ocení dětské lahve, které mohou nosit všude s sebou a dbát tak na pitný režim svého potomka. Ty se vyrábějí buď s vyskakovacím pítkem a nebo s brčkem.

Nadešlo léto a s ním teplé počasí. Všichni víme, že v tomto počasí je fajn se zchladit studeným nápojem. K tomu lze s výhodou využít dětské termoláhve a termoobaly na láhve.