Pasivní domy znamenají komfortní bydlení

Výstavba pasivních domů

Kdo by se nechtěl cítit ve svém domě příjemně? Ještě větší úsměv na tváři vám vykouzlí fakt, že uspoříte více financí za vynaložené energie. Ano, inteligentní dům možná znamená větší investici na začátku, ale brzy se vám vše mnohonásobně vrátí.

Pasivní domy nedaleko hlavního města

Najde se mnoho důvodů, proč se lidé rádi přestěhují blízko hlavního města, kde mají vše důležité nadosah. Rodinné domy u Prahy jsou stále hodně žádanými, i když ceny nepatří k nejnižším. Když už se rozhodnete investovat, určitě se zamyslete nad možností mít nejen atraktivní architektonický design, ale také unikátní stavební technologie. Výstavba pasivních domů se neustále rozvíjí, protože tyto druhy inteligentních domovů mají hned několik předností. Díky nim budou vaše náklady na energie hodně nízké, konkrétně úspora činí až devadesát procent v porovnání s běžným domem. Půjde o antialergenní prostředí se stálým přívodem čerstvého vzduchu bez průvanu. Sezónní výkyvy teplot vůbec nepocítíte, protože místnost vás vždy přivítá příjemnými teplotami jak v zimě, tak v letním parnu.

Vysoce úsporné novostavby u Prahy

Pasivní domy u Prahy najdete u obce Zlonín, pouhých sedm kilometrů severozápadně od hlavního města. Plánuje se vybudovat více než sto domů s unikátními technologiemi, a to během tří let. Pasivní domy Zlonín dostanete s kompletním stavebním vybavením, kde nebudou chybět podlahové krytiny a inteligentní ovládání domácnosti. Inteligentní vzduchotechnika s rekuperací zajistí čerstvý vzduch, která se současně postará o snížení tepelných ztrát, ke kterým dochází při výměně vzduchu. Hybridní fotovoltaická elektrárna dokáže uchovávat vyrobenou a nespotřebovanou elektrickou energii z FV panelů, která se využije později, třeba večer, kdy bude v domě přítomna celá rodina a začne se věnovat běžným činnostem.