Nepodceňujte výběr granulí pro psa!

dog-843800_1280

Máte doma psího kamaráda a chtěli byste, aby se s vámi měl co možná nejlépe? I u psů platí, že láska a spokojenost prochází žaludkem. Není to jen o nich – kvalitní krmivo je zárukou, že váš pes bude zdravý a ve skvělé kondici. Nedělejte ve výběru krmiva stejné chyby jako většina nezodpovědných chovatelů. Poradíme vám, co musíte při výběru granulí sledovat, abyste vybrali ty skutečně vhodné.

Co musí granule obsahovat?

Granule dokáží být pro psy plnohodnotným krmivem jen tehdy, mají-li složení přizpůsobené přirozenému psímu jídelníčku. Protože jsou psi šelmy, je nutné, aby v největším poměru granule obsahovaly maso. Mělo by se jednat o maso kvalitní, nikoliv jen o masovou moučku. Pokud ve složení najdete jen moučku, dejte si pozor. Existuje velká spousta kvalitních i nekvalitních masových mouček. Mezi ty nekvalitní se řadí maso-kostní, kostní nebo péřové moučky. Lepší variantou pro vašeho čtyřnohého mazlíčka je však použití přímého vstřiku čerstvého masa do extruze, což je samozřejmě pro psa nebo kočku výrazně chutnější, stravitelnější a hlavně dodá do těla méně denaturovaných bílkovin.

Další důležitou složkou granulí jsou vitamíny a minerální látky. Ve složení by se mělo nacházet ovoce a zelenina. Vitamíny a minerály jsou nezbytné pro posílení vitality psa, pro dobrý stav zraku, srsti apod.

Psí krmivo určitě musí obsahovat vlákninu, která pozitivně ovlivňuje činnost celého trávicího ústrojí. Sledujte obsah tuků, které slouží jako zásobárna energie. U tuků si dejte velký pozor – pokud máte doma psího seniora, mělo by být tuku v granulích méně. Jejich zvýšená konzumace by mohla vést k obezitě.

Opravdu kvalitní granule obsahují i komplex omega 3 mastných kyselin EPA + DHA. Tyto přispívají k posílení kardiovaskulárního systému, mají vliv na udržení celkové dobré kondice.

Co není dobré znamení?

Naopak zbytečnou složkou v granulích jsou obiloviny. Ty nemají pro psy žádnou výživovou hodnotu. Pokud je granule obsahují, nevěstí to nic dobrého.

Jaké a kde vybrat?

Chcete-li mít jistotu, že kupujete psovi kvalitní granule, vsaďte na tzv. holistické krmivo. Holistická krmiva zaručují používání výhradně přírodních surovin a jsou připraveny pouze přírodním postupem. Obsahují výhradně kvalitní suroviny a mají velký podíl masa. Velmi populární je i u profesionálních chovatelů superprémiové holistické krmivo Optima Nova. Granule obsahují čerstvé maso – do granulí se dostává speciální metodou F.M.I.S (Fresh Meat Injection System).

Výhradním dovozcem granulí značky Optima Nova je JUKO petfood s.r.o., koupíte je na Juko-krmiva.cz.