Nemáte čas na zalévání trávníků? Nechte, ať se o něj postará automatické zavlažování!

grass-595161_1280

Zatímco pro některé ženy je práce na zahrádce určitou formou relaxace, jiné preferují příjemnější činnosti. Shodněme se však na tom, že žádná správná hospodyňka nedopustí, aby zanedbaný exteriér pokazil celkový dojem z jinak upraveného bydlení.

A shodněme se i na tom, že významný podíl nemají ani tak okrasné skalky a záhonky, jako spíše zelený koberec. Jinými slovy – udržovaný trávník udává tempo celé zahradě a je jen na vás, jestli mu poskytnete dostatečnou péči. Ta přitom nespočívá jen v pravidelném sekání a odstraňování plevele, ale také zavlažování. Jenomže komu by se chtělo ztrácet čas kropením větších ploch? Naštěstí se nabízí jednoduché řešení… pořiďte si automatický závlahový systém!

Automatický závlahový systém samozřejmě neocení jen majitelé větších pozemků. Přijde vám vhod i v momentě, kdy vyrazíte na delší dovolenou a neseženete nikoho, kdo by se o závlahu vašeho trávníku postaral. V praxi se zavlažovací systémy využívají také v městských parcích, fotbalových hřištích a dalších plochách.

Vraťme se však k vaší zahradě, na které nebude přítomnost závlahového systému znát. Přestože se skládá s poměrně obsáhlého spektra komponentů (soustava podzemního potrubí, ventilů, filtrů, elektrických rozvodů, postřikovačů atd.), zůstane skryt pod zemí. Sama si zvolíte intervaly, v rámci kterých se postřikovače vysunou a vykonají svou práci.

Vtip je v tom, že automatický závlahový systém umí rozpoznat, kdy půda vláhu potřebuje a kdy je vhodné zavlažování zablokovat. O tuto činnost se starají automatická čidla, která reagují na aktuální míru vlhkosti půdy.

Rozhodnete-li se pro automatický závlahový systém, ušetříte spoustu drahocenného času a budete mít jistotu, že váš trávník vždy dostane adekvátní množství vláhy. K nejlepším systémům na trhu patří značky Hunter a Imron, které realizuje firma Zahrady Bula, a to včetně záručního a pozáručního servisu závlahových systémů. Další informace najdete na www.zahrady-bula.cz.