Na zimu do lázní? Určitě ano, pokud si chcete dobře odpočinout

chapel-5885143_640

S příchodem nového roku můžete cítit určitou únavu, protože za sebou máte poměrně hektický závěr roku předcházejícího. S ním je spojeno obvykle zvýšené pracovní úsilí v zaměstnání a k tomu ještě příprava na vánoční svátky. Není proto divu, jestliže máte pocit, že byste si potřebovali odpočinout. Ideálním místem, kde můžete načerpat novou sílu, jsou lázně. 

Do lázní za klidem a pohodou

I když si z pracovních důvodů nemůžete vzít týden dovolené v kusu, tak i prodloužený víkend vám dokáže částečně zrekreovat váš organismus. Zimní pobyt v lázních vám určitě prospěje, protože v nich čas neběží tak rychle, jako by ho někdo honil, ale plyne pomalu. Lázeňské prostředí je svým charakterem určené pro zlepšení fyzické a psychické kondice. Když si dopřejete bahenní zábaly, saunu či masáže, vaše tělo pookřeje a vy se hned budete cítit lépe. 

Pobyty v Janských Lázních

V okrese Trutnov leží Janské Lázně, které získaly věhlas díky úspěšné léčbě stavů po dětské obrně. Historie zdejšího lázeňství sahá až do 17. století. V současné době vyniká zejména jedinečná kombinace lázní a špičkového sportovního střediska. Město Janské Lázně je totiž výchozím bodem pro sportovní i rekreační aktivity v Krkonoších, které odtud jsou, co by kamenem dohodil. V lázních se léčí nemoci pohybového aparátu, stavů po úrazech a operacích a další onemocnění. 

Lázně Velichovky

Nedaleko Jaroměře se nacházejí lázně Velichovky s léčivou křídovou slatinou, která léčí onemocnění pohybového aparátu. V této oblasti patří lázně k těm nejlepším v České republice. Není proto divu, že se do nich sjíždí návštěvníci z celé země i ze zahraničí. Zdejší slatinná zemina je napájena prameny vody s obsahem uhličitanu vápenatého a železa. Dopřejte si některý z pobytových balíčků, který vás nabudí novou energií. Jak by se vám líbilo pivní či vinné hýčkání s masáží a sklenkou piva nebo vína?