Média ovládají svět. Ovládněte svět médií!

multimediální technologie

V dnešní internetové době si musíme uvědomit, že se mění profese, po kterých je na současném trhu práce poptávka. Hodně tradičních oborů postupně zaniká, vznikají ale nové, kde bude v příštích letech jistota práce. To je skutečnost, kterou musíte zohlednit, než s vaším potomkem vyberete školu, kam půjde studovat.

Internet tě neuživí

Tuto větu už asi slyšelo hodně teenagerů, když místo učení vysedávali před počítačem. Opak je pravdou. Digitální svět otevřel nové možnosti uplatnění, stačí si jen vybrat podle vlastního nadání. Jestli je váš syn technicky nadaný, může být pro něj výpočetní technika tím pravým. Naučí se pracovat s prostředky výpočetní techniky i informačními technologiemi, lépe porozumí základům operačních systémů a aplikačních programů. Také se naučí samostatně programovat a tvořit webové aplikace.

Zhodnoťte jeho zálibu ve focení

Stráví váš potomek už teď hodiny focením selfie a úpravami ve Photoshopu? Předmět Digitální fotografie a animace zaujme každého kreativního jedince a posune ho v jeho tvorbě digitálních fotografií a grafických úprav mnohem dál. Naučí se vybrat motiv, osvětlení, práci se stativem i s dlouhými expozičními časy. Zkusí si vytvořit vlastní reportáž: vybrat vhodný námět, stanoviště, rozhodnout se pro světelné podmínky, vhodnou clonu i čas. Cílem výuky je vytvoření komplexní kampaně, tiskovin, webu a videa.

Pro budoucí webmastery

Tvorba webových stránek představuje jednu z klíčových vlastností moderního a multimediálně vzdělaného žáka 21. století. Každý, kdo zvládne tvorbu, ale i správu a optimalizaci webových stránek, má před zbytkem světa obrovský náskok. Co myslíte, máte i vy doma budoucího webmastera?

Všechny vyjmenované a ještě další předměty, které se dotýkají světa médií, se vyučují v oboru Multimediální tvorba, který v příštím školním roce opět otvírá Soukromá střední škola cestovního ruchu ARCUS, s.r.o. v Praze. Vše, co se žáci naučí teoreticky, ihned uplatňují i v praxi – učí se vést skutečnou firmu CK ARCUS. Vyučování na této škole rozhodně není nuda a ztráta času.