Kempování v Česku nás baví

máchovo jezero chatky

Co se nám na kempování nejvíc líbí? Myslím, že je to ta volnost a poznávání cizích skvělých lidí, kteří si ve svém volnu stejně jako vy chtějí užít ty obyčejné parádní věci jako je lenošení u vody, turistika, večerní posezení u ohně. Bohužel i dnes se stává, že tuto romantiku a tím celou dovolenou vám může zkazit výběr ne úplně dobrého rekreačního areálu. Ať už se těšíte na aktivní dovolenou nebo chcete rozjímat u knihy a dobijete baterky v přírodě, vyberte si místo, kam se budete rádi vracet.

Po stopách Máchových

Krásy Libereckého kraje objevíte z břehů jeho největšího rybníku, Máchova jezera. Rybník byl oficiálně založen za Karla IV. a za ty stovky let na sebe nabalil mnoho okouzlující historie. V Doksech na vás dýchnou všechny ty legendy spojené s jezerem, nechte se ohromit povídáním o Daliboru z Myšlína, o jeho Myším hrádku, o mlynářích ve Starých Splavech nebo o vzniku vrchu Bezdězu. Ubytování na Máchově jezeře vám dá pocit, že se podílíte i vy na české historii. Nechte se unést Máchovou básní a změňte její konec na happy end.

Bavit se budou všichni!

Na Mácháči si každý přijde na své. Můžete se po jezeře plavit na lodích. Plavat a zkoušet různé moderní vodní sporty. Turistických tras je zde tolik, že všechny dny své dovolené můžete prochodit, a ještě vám jich pár zbyde na příští rok. Pořádají se zde orientační běhy, plážový volejbal. Perfektně si zde rekreaci užijete i na kolech. Pokud radši lenošíte, vezměte si deku a ležte celý den na písečných plážích. Ani o večerní zábavu zde není nouze. Můžete navštívit proslulou místní diskotéku anebo přijet na festival elektronické hudby.

Všední a nevšední zážitky vám poskytne Máchovo jezero-chatky. Jen tak se vaše dovolená vydaří perfektně. Ať už cestujete s partou přátel nebo s rodinou, právě zde zažijete mnoho legrace. Areál nabízí společné sociální zařízení, chatky pro čtyřčlenné skupiny s vlastní ledničkou, možnost zapůjčení grilu, v okolí houpačky, prolézačky, trampolíny, minigolf a mnohem víc.