Kdy a jak začít cvičit po porodu

cvičení pro ženy

Tolik jste se těšila, až se vám narodí miminko a vy se zbavíte všech těch kilogramů navíc. Ale už je pár týdnů, možná měsíc, po porodu a nabraná kila vás stále neopouští.

Diety držet nemůžete, to by dost ovlivnilo skladbu mléka a vaše miminko by mohlo strádat. A cvičení? Která z nás na něj měla v těch prvních hektických týdnech pomyšlení, když se od narození dítěte ještě pořádně nevyspala a některé tělesné partie stále trochu pobolívaly.

Už v šestinedělí můžete být aktivní

Obvykle se doporučuje začít s fyzickou aktivitou až po šestinedělí, kdy vaše tělo prochází mnoha změnami. Ano, rozhodně byste se neměla pouštět do žádného náročného tréninku, i když je to přímo cvičení pro ženy.

Tuto dobu věnujte především posilování pánevního dna a dýchacím cvikům. Jestli máte možnost aspoň na hodinku týdně svěřit vaše miminko do péče tatínka nebo babičky, zajděte si do nejbližšího fitness pro ženy ve vašem městě. Zkušené trenérky vám jistě poradí, jak začít. Pod jejich vedením pak můžete podle vlastních sil postupovat v dalším cvičení.

Než zase pojedete naplno

Pro lepší úbytek kilogramů má dámské fitness různé vychytávky, které vám s tím pomohou rychleji. Ptejte se na Berger Belly, vyzkoušejte posilování středu těla – core, postupně můžete přidávat další cvičení.

Dodržujte jen dvě důležité zásady: v prvních měsících se vyhýbejte technikám vycházejícím z poskakování a rotace těla. Tak například na zumbu si raději ještě nechte zajít chuť.

Druhé pravidlo se vás týká, pokud kojíte – své miminko byste měla nakojit před cvičením a následně až nejméně jednu a půl hodiny po tréninku.

Jdete do toho?

Většina z nás se do cvičení v soukromí nerozhoupe. Ano, máme najednou víc povinností a pokaždé, když chceme začít, něco nám do toho přijde. Na rovinu, trochu jsme během těhotenství zpohodlněly a teď se spíš vymlouváme.

Máme pro vás dobrou motivaci pro začátek. Co takhle týden zdarma? Zaregistrujte s k sedmidennímu cvičení zdarma ve fitness pro ženy a začněte shazovat kilogramy po porodu.