Jaro je tady a s ním i jarní jídelníček

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jaro už klepe na dveře a s ním přichází i změna jídelníčku. Zapomeňte na zimní přejídání. Jaro je lehké a svěží a takový by měl být i váš nový jídelníček. Co tedy zakomponovat do svého menu, co z něj ubrat a naopak zase přidat, abyste se cítila svěží, plná energie a lehčí o několik kilo? My to víme, tak se na to pojďte s námi podívat.

Vánoce, Silvestr a svátky – to jsou hlavní lákadla na sladkosti a cukroví. Jestliže jste přes zimu pár kilogramů přibrala, nezoufejte, protože od jara můžete začít opět se shazováním přebytečných kil. Jen stačí vědět, jak na to. V zimě jste měla určitě v jídelníčku těžká jídla, která udržovala teplotu těla. Tomu je na jaro konec, a tak ze svého jídelníčku vyřaďte mastné a smažené pokrmy, sladkosti a alkohol.

Zelené potraviny útočí

Chcete-li nastartovat metabolismus a začít snižovat svou tělesnou hmotnost a zbavit se přebytečného tuku, pak začněte kupovat zelené potraviny. V jídelníčku byste měla zredukovat živočišné tuky, maso, ale naopak do něj zařadit rostlinné nenasycené tuky. Ubrat byste měli také na pečivu. A více byste měla konzumovat jarní listovou zeleninu, jako jsou saláty, pažitka, polníček a podobně.

Odborníci doporučují také omezit solení a začít pít kopřivový čaj. Pitní režim dodržujte v poměru 0,4 l/10 kg váhy.

Jarní únava – nic pro vás

Jaro ale souvisí také s tolik známou jarní únavou, kterou musíte přežít v poklidu. Pokud přiložíte ruku k dílu, pročistíte organismus, pak se vám jarní únava vyhne. Odborníci doporučují konzumaci bylinných čajů z heřmánku, kopřiv, řepíků a podobně. Aby byl výsledek a účinky bylinných čajů viditelné, doporučuje se je pít alespoň 21 dní v kuse.

Jaro je zároveň období, kdy ženy začínají s očistnými kúrami. Zapomeňte na radikální očistné dny. Stačí si dát jeden den zeleninový a konzumovat pouze dušenou zeleninu a saláty. Zredukujte také obsah cukru, bílé mouky a mléčných výrobků. Konečně se můžete zbavit zbytečných kilogramů.