Jak zatočit s nadměrným pocením

935787_61211086

Pocení se prezentuje v současnosti jako něco nechutného a společensky nepřijatelného.Sexy chlapi a atraktivní ženy se přece nepotí vůbec, ti ostatní s tím mohou zatočit díky reklamou doporučovaným kosmetickým prostředkům. Je tomu ale opravdu tak? Co vlastně víte o potu a schopnosti těla jej vylučovat?

Pocení je totiž zcela přirozenou součástí našich tělesných pochodů a má nezastupitelnou roli v hospodaření s vodou v těle. Zároveň jsme díky němu schopni regulovat tělesnou teplotu a nezanedbatelná je jeho schopnost odvést z těla odpadní produkty přeměny látkové. Pot produkují velké potní žlázy, jejichž plný vývoj začíná až v pubertě, proto malé děti nemají žádný problém se zapáchajícím potem. Víte, že bez potu by pokožka nebyla schopna udržet si prostředí, v němž se nepřemnoží bakterie, plísně a kvasinky?

Jak na to?

Standardní osobní hygienou, čistým oblečením a používáním vhodných antiperspirantů a deodorantů lze běžné pocení poměrně dobře vyřešit.Je ovšem pravdou, že nadměrné pocení může člověku značně znepříjemnit život. Prvním krokem tak má být návštěva lékaře, který posoudí, zda se nejedná o příznak nějakého onemocnění.

Pomůže příroda

Sami můžeme pokusit se nadměrné pocení odstranit pomocí přírodních preparátů. Všichni asi známe šalvěj coby prostředek přírodní medicíny v boji proti bolavému krku a zánětům. Zkuste využít její téměř zázračné účinky i proti nepříjemnému nadměrnému pocení, ať již ve formě mastí či různých doplňků stravy. Přechodně trápí problémy s nadměrným pocením zejména ženy v klimakteriu a období hormonálních změn, jakými je i menstruace či těhotenstvím. I ony mohou vyzkoušet sílu přírodní léčby, a to zcela bez obav z jakýchkoli vedlejších účinků.