Jak vybrat správnou zdravotní matraci?

1391102_51689832

Abyste si zajistili kvalitní spánek, budete k tomu potřebovat vhodnou matraci. Člověk často pátrá po příčinách bolest zad a často zapomíná na to, že tyto problémy může způsobovat právě nevhodně zvolená matrace. V dnešním článku se podíváme, jak by měla správná zdravotní matrace vypadat a co by měla splňovat.

Než si budete matraci kupovat, měli byste se rozhodnout, zda zajdete do studia zdravého spaní, nebo si ji koupíte na internetu. Každá možnost má přirozeně své výhody i nevýhody. Jestliže navštívíte studio zdravého spaní, poradí vám zde s výběrem proškolení odborníci a navíc si můžete konkrétní matraci vyzkoušet a chvíli si na ní poležet. Tyto výhody jsou vykoupeny ale vyšší pořizovací cenou. Druhou možností je nakupování přes internet, kde si sice matraci nemůžete vyzkoušet, ale za to se můžete těšit na nižší ceny. Navíc jsou na internetu na matrace akce, s nimiž můžete ušetřit ještě více.

Zdravotní matrace a její certifikát

Jestliže si budete kupovat zdravotné matrace, pak nezapomeňte na certifikát, který by měla každá zdravotní matrace mít. Tento certifikát či atest dokladuje, že je přívlastek „zdravotní“ použitý správně. Spousta prodejců totiž označuje své matrace za zdravotní i přesto, že zdravotní nejsou. A vy pak máte dojem, že kupujete kvalitní matraci, která pomůže od bolesti zad, ale přitom opak je pravdou.

Jak poznat zdravotní matraci?

Zdravotní matrace by měla mít již zmíněný certifikát neboli klinické ohodnocení. Dále by měla být určena ke konkrétním zdravotním potížím, například antialergická, antidekubitní, aktivní antidekubitní a podobně. Nabídka zdravotních matrací je opravdu pestrá.

Dále by měla být zdravotní matrace zdravotně nezávadná a bezpečná. K ní by měl být přiložen také vhodný návod na užívání a údržbu. Tento návod by měl být v českém jazyce.

Každý typ postele, ať už patrová postel či postel z masivu, potřebuje mít kvalitní matraci, která nabídne uživateli maximální pohodlí.