Jak na gelové nehty

1076193_88284074

V dnešní době se mnoha ženám líbí dlouhé gelové nehty, a proto si v tomto článku uvedeme, co je potřebné k vytvoření gelových nehtů, jaký je postup při aplikování a také si popíšeme možné komplikace.

Co potřebujeme k vytvoření gelových nehtů?

K vytvoření gelových nehtů je nutné mít nejdříve pilník, kterým zkrátíme přírodní nehty. Pak musíme mít poblíž odmašťovač, který použijeme na naše přírodní nehty. Dalším důležitým prvkem jsou šablony nových nehtů.

Dále následují věci jako modelovací gel, lepidlo a podkladový gel, které použijeme na přidělání šablon. Nakonec jsou potřeba UV lampy, laky na nehty a štětce, popřípadě můžeme použít i kamínky dle libosti.

Jak postupovat při aplikaci gelových nehtů?

Nejprve celá aplikace spočívá v úpravě přírodních nehtů – to znamená, že bychom měli původní nehty zastřihnout a upravit. Pak kůžičku u nehtu jemně zatlačme. Jsou dva postupy při aplikaci. První postup spočívá v tom, že pokud budeme aplikovat gel přímo na přírodní nehet, tak by měl být odmaštěn pomoci odmašťovače přírodních nehtů.

Další postup se spíše používá u nehtů, které nejsou dostatečně vzrostlé. Přilepíme si tedy umělé nehty. Ještě před lepením ale musíme dbát na velikost nehtu. Na okraj umělého nehtu dáme lepidlo a následně nehet přilepíme. Jestliže nám lepidlo přesahuje, tak ho otřeme. Pak si po tomto procesu nehet zastřihneme do námi požadované velikosti.

Do teď jsme gel nepoužili. Nyní ale nastává fáze, kdy gel použít musíme, a to způsobem, že průhledný gel dáme přímo na nehet a po celé jeho délce a nakonec dáme ruku pod UV lampu, aby gel lépe zasýchal a zapekl se.

Jaké bývají komplikace s nehty

Několik problémů se vždycky naskytne. Například si musíme dávat pozor, abychom nehet zbytečně netlačili směrem ke kůži, jinak hrozí, že praskne. Druhým problémem bývá trvanlivost umělého nehtu. Stává se, že se nehet sám odlepí nebo sám oddělá – to může být dáno počasím nebo způsobem přilepení.

Doufáme, že při tvorbě gelových nehtů budete pozorní a aplikace i vzhled se dobře podaří.