Jak a čím vylepšit svá okna?

žaluzie

Okna jsou nedílnou součástí každého interiéru. Primárně jsou dobrou volbou ve chvíli, kdy je vaším cílem dostat do domu nebo bytu více světla. Ta kvalitní jsou navíc spojena také s velmi dobrou izolací, díky čemuž zamezíte tepelným ztrátám. Na co dále nezapomínat, to jsou i možnosti jejich vylepšení. Někdy může být velké množství světla spíše na škodu a tak je třeba eliminovat sluneční paprsky. Jak na to? Pomohou levné žaluzie. Právě jejich nízká cena, ale i jednoduché použití je důvodem, proč je dnes najdeme v podstatě ve většině oken v domech i bytech. Samozřejmostí je i jejich variabilita, kdy je můžete jakkoliv sklápět do vybraného úhlu, stejně jako máte možnost je vysunout do jakékoliv výšky.

Hledáte také soukromí?

Pokud ano, mohou vám žaluzie také dobře sloužit. Nejsou ale jedinou možností, kterou můžete v rámci svých oken použít. Pokud se poohlížíte i po jiných variantách, rozhodně existují. Jsou to parádní rolety, které jsou také hitem posledních let. A to i z důvodu nízké ceny, nebo jednoduché instalace a snadného použití. Zatímco u žaluzií není kromě barev moc možností výběru, u rolet již můžete zvolit konkrétní směr. A to s ohledem na to, pro jaký typ se rozhodnete. Jaké jsou ty nejznámější a nejvyužívanější? Určitě:

  • Rolety řetízkové
  • Rolety pružinové
  • Rolety motorické

Když k tomu přidáme i bohatý výběr materiálů, stejně jako možnost volby moderních a elegantních designů, rozhodně lze říci, že zklamáni zaručeně nebudete.

Eliminujte i hmyz

Jak jste si jistě všimli, oba naše tipy jsou spojeny také s praktičností. S tou ještě nekončíme, jelikož třetí možností, jak vylepšit okna, nabídnou speciální sítě. Jejich úkolem je při větrání zabránit tomu, aby se k vám dostal jakýkoliv hmyz. Objednejte si sítě proti hmyzu a jednoduše eliminujte jak ten létající, tak ten lezoucí. Funkčnost oken navíc nebude absolutně nijak dotčena.