Italské víno nezklame na žádné party

wine

Chystáte dámskou jízdu? Nebo oslavu, na kterou pozvete rodinu či přátele? Pak pohostěte návštěvu exkluzivními víny, která nekoupíte v supermarketu. Vsaďte na vinařskou velmoc. Víte, která to je?

Tajemné Primitivo Salento

Itálie je vinařskou velmocí, pokud si tedy chcete užít jedinečnou chuť tohoto moku, vsaďte na vína právě odsud. Centrum italského vinařství je Toskánsko, a také Piemont. Tyto lokality utváří vinařské základy Itálie, ovšem každý region má své oblasti, kde se pěstuje víno. Není divu, že se Italové stali největšími výrobci vín na světě. Tento obor má v zemi již několikasetletou tradici, mnohá vína jsou i pojmenovaná po místě, kde se rodí. Co vám doporučíme? Znáte Primitivo Salento? Pochází ze samé paty Itálie, z regionu Salento, který je poblíž moře a tradičních olivových hájů. Zde se produkuje sluncem vytvořená Pilùna z odrůdy Primitivo. Víno rubínového odstínu, s chutí a vůní kompotovaného peckovitého ovoce. Ucítíte dotek dubu, čokolády, lékořice, dýchne na vás slast exotiky.

Úžasné víno ze Sardinie

Další tip? Víno ze Sardinie. Tato oblast má své unikátní odrůdy, některé typy vinné révy nenajdete jinde na světě. Sardinie totiž produkuje i specialitky, které okoukala od Francouzů či Španělů, zpracovává si je však po svém. Víno ze Sardinie těží ze starých tradic předků, nebojí se však modernizací, jen v posledních letech tu vzniklo 20 vinařských zón DOC a jedna DOCG pro Vermentino di Gallura. Kde seženete vína na svoji party? Podívejte se na nabídku firmy VinoDoc.cz. Majitelé každoročně osobně ochutnávají vína přímo na veletrzích i ve vinařství. Vyberete si zde z vín s vysokou kvalitou, a to jak pro běžné příležitosti, tak i výjimečné události. Můžete si koupit i raritní vína do archivu. A když už jsme u Itálie, nesmí chybět jídla. Extra panenské olivové oleje nebo balzámové octy nemohou chybět na žádném stole v Itálii, a stejně tak v e-shopu VinoDoc.