Inline bruslení pro zdraví i potěšení

Kolečkové brusle

Nadarmo se neříká, že každý pohyb tělu dost prospěje. V dnešní době se hodně sedí a každý si spíše užívá své pohodlí, proto je potřeba najít nějakou sportovní aktivitu, která by vás bavila tak moc, že vás doslova zvedne ze židle.

Hodiny na inline bruslích vám pročistí mozek

Bruslení na kolečkách se poslední dobou stává stále populárnější a této aktivitě se věnují lidé různého věku, od dětí až po seniory. Během tohoto pohybu si skvěle odpočinete, pročistíte mysl a přinese vám to i zajímavý adrenalinový zážitek. Pohybová struktura se podobá běhu, dokonce i fyziologický účinek. Existuje tu však větší riziko úrazu, proto se musíte vyvarovat zbytečného riskování. Záleží hlavně na tom, aby kolečka na brusle měla skutečně kvalitní provedení. Vybírejte si terén s hladkým povrchem, kde nejsou příliš prudké sjezdy a velká stoupání. Musíte dobře zvládnout nejen samotnou jízdu, ale také se zaměřte na zabrzdění. Nesprávné návyky vedou k přetěžování páteře, proto se projíždějte s rovnými zády, s přiměřeným náklonem, trénujte rovnováhu, posilujte a protahujte svalstvo.

Jízdou na bruslích k pěkné postavě

Hezká a vytrénovaná postava patří ke snům mnoha jedinců. Kolečkové brusle jsou ideální příležitostí, jak shodit nějaké to kilo, když se zaměříte na absolvování dlouhých tras alespoň dvakrát až třikrát za týden. Pro vás bude lepší trénovat třeba ve dvou a během jízdy si můžete povídat, ale poslouchání hudby ze sluchátek při sólo akcích vás jistě také potěší. K velkým plusům patří, že během léta si zahrajete typickou zimní hru. Inline hokej se podobá lednímu, pro hru se používá míček nebo speciální puk, které se přemisťují pomocí hokejky. Bruslení na kolečkových bruslích nahradí i posilovnu, protože se dobře posílí ramena, horní a dolní končetiny, zádové a sedací svaly. Lehce a přirozeně se posilují různé svalové skupiny. Tato pohybová aktivita je i šetrnější ke kloubům.