Fitness se sportovními hodinkami TomTom Multi-Sport

Runner_TLD_tcm134-52213

Zdravý životní styl je dnes v módě a to je dobře. Kdo nechodí běhat, do fitka nebo do posilovny, jako by nežil. A věřte, že to jde mnohem lépe, když používáte nějaké zařízení, na kterém můžete sledovat, jak se zlepšujete.

Co je to TomTom Multi-Sport?

Multi-Sport jsou sportovní hodinky od společnosti TomTom, které slouží k monitorování pohybových aktivit. Zatímco s hodinkami Nike+ Smartwatch můžete jen běhat a tachometr vám změří jen jízdu na kole, Multi-Sport zvládají rozdílné fyzické aktivity – kolo, běh i plavání.

Design

Základní verzi hodinek seženete v šedé, růžové a svěží zelené barvě. Pásek je odnímatelný, takže si lze dokupovat samostatně různé barvy. Dostatečně velký displej s dobrým kontrastem a rozlišením zobrazuje vzdálenost, dobu aktivity a rychlost. Zároveň je extrémně odolný proti poškrábání.

TomTom se snažil na svých hodinkách vytvořit intuitivní a snadné ovládání. Povedlo se mu to tak, že nakonec integroval jen jedno jediné tlačítko, které lze ovšem mačkat doprava, doleva, nahoru a dolů. Tím se pohybujete v menu. Dalším ovládacím prvkem je dotykový okraj na pravé straně displeje, kde se zapíná podsvícení displeje.

Funkce

Jak již bylo řečeno, hodinky Multi-Sport zvládají měřit vaše schopnosti ve třech různých aktivitách, a pokud vnitřní běh považujete za samostatnou činnost, tak dokonce ve čtyřech. Uvnitř fungují jako krokoměr a po tréninku si zkalibrujete vzdálenost, abyste dostali správný výsledek. Venku se připojuje pomocí GPS, tudíž není potřeba nastavovat délku kroku ani nic podobného.

Při jízdě na kole je to velmi podobné. Pomocí GPS je sledováno, jak se pohybujete, a v případě přídavného snímače na kole hodinky dokonce monitorují, jak rychle šlapete. Pro plavce dodáme, že hodinky sledují počet temp, které uděláte, a délku bazénu. Použití GPS při plavání není příliš praktické ani ve venkovním bazénu, natož pak v krytém. Proto Multi-Sport používají vestavěný akcelerometr, který TomTom nazývá Indoor Tracker.

Samozřejmě si lze nastavit vlastní cíle. Určíte si vzdálenost, čas či kalorie. Dokonce můžete závodit sami se sebou (se svými předchozími výsledky), což je skvělý způsob, jak sám sebe využít jako tréninkového partnera.

Největší kritiku si na hodinkách získal software, který je používán ke sledování tréninku přes počítač. Stránka MySports od TomTomu se vyvíjí, takže snad bude v budoucnu lépe. Zatím lze používat rovněž alternativu MapMyFitness.

Mám si tyhle hodinky koupit?

Pokud jste vášnivou cyklistkou, běžkyní a plavkyní, má to smysl. Je to rozhodně lepší než si kupovat zařízení zvlášť pro každou činnost. Systém jediného tlačítka je extrémně jednoduchý a hodinky vypadají opravdu hezky. Jen pokud primárně nejraději plavete, asi se jim vyhněte. Výsledky měření plavání nejsou na rozdíl od běhu a cyklistiky úplně přesné.