Detaily, které dělají domov

hat-21182_1280

Předsíň bývá při zařizování bytu či domu poměrně přehlíženou místností. Spousta lidí se soustředí až na obývací pokoj a kuchyň, které za ní následují. Svou roli Popelky si však určitě nezaslouží. Přestože tu netrávíme příliš času, je to místo více než důležité. Každý den tudy mnohokrát procházíme a měli bychom se i tady cítit dobře. Samozřejmě tu potřebujeme uložit spoustu různých věcí, od bot a svrchního oblečení až po nezbytné drobnosti jako třeba klíče. Navíc je předsíň tím prvním, co uvidí každá návštěva, proto je důležitá i otázka designu.

Praktický a hezký nábytek

Při zařizování předsíně a chodby je největším limitem její velikost. Obzvlášť v úzkých chodbičkách bývá docela složité vyřešit úložné prostory tak, aby pojmuly vše potřebné, a zároveň umožňovaly pohodlný průchod. Pokud je to reálné, je nejlepší volbou vestavěná skříň, ideálně se zrcadlovými dveřmi. Ta poslouží jako velký úložný prostor a také předsíň opticky zvětší. Skvělým řešením do malých jsou kompaktní předsíňové stěny, například předsíňová stěna Ledo 1. Tady je obsažený botník, věšák na bundy i skříň na různé věci. Určitě je do malé předsíně dobré volit spíše světlejší barvy nábytku jako v případě této stěny, kdy světlé dřevo doplňuje bílá barva dvířek. Pokud by nebylo dostatečné místo na věšení bund a kabátů, dá se jako doplněk zvolit i samostatný věšák do předsíně, nejlépe s horní policí nabízející další prostor pro odložení klobouků, čepic, šál a rukavic.

Detaily, které nesmí chybět

Jednou z věcí, která by neměla chybět v žádné předsíni, je zrcadlo. Pro poslední kontrolu zevnějšku před odchodem z domu jej ocení všichni. Je pak jen na vás, zda zvolíte nástěnné zrcadlo do předsíně až k zemi nebo jen v menším provedení. A další nezbytností je malý věšák na klíče a další maličkosti, které tak budete mít neustále po ruce. Celek zjemní a zútulní ještě pěkné obrázky na zdi a je hotovo.

Věnovat vybavení předsíně patřičnou pozornost se vyplatí, bude se vám v ní pak lépe chystat ven i vítat návštěvy.