Bolí vás klouby? Vsaďte na Velichovky!

5

Může to začít jen občasným píchnutím či pocitem ztuhlosti a skončit těžkou operací a sníženou pohyblivostí. Řeč je o nemocech kloubů. Není radno je podceňovat, je třeba rychle jednat. Pokud pociťujete, že vaše klouby (a je úplně jedno, o které klouby na těle se jedná) už neslouží jako dříve, začněte jednat. Výrazně mohou při potížích s bolestivostí kloubů pomoci lázně Velichovky. Proč byste měla jet právě sem?

Proslulé blahodárnými účinky

Lázně Velichovky patří mezi nejstarší v České republice. Založeny byly v roce 1897 a od této doby pomohly tisícovkám klientů. Lázně jsou evropským unikátem, protože disponují obrovským přírodním zdrojem slatiny, která má prokazatelné léčivé účinky. Lázně Velichovky se specializují na léčbu nemocí kloubů a míří sem i klienti, kteří prodělali těžké úrazy a operace pohybového ústrojí a potřebují se rychle zotavit. Výhodou je, že Velichovky nenabízí jen příspěvkovou lázeňskou péči. Zajet sem lze i na lázeňské víkendové pobyty bez doporučení lékaře.

Koupele jsou balzám pro tělo i duši

Pro lázně jsou typickou procedurou rašelinové koupele. Procedura trvá celkem 30 minut. Nejdříve se ponoříte do vany se slatinou a vodou, které jsou vyhřáté na 42 °C. Po 15 minutách vanu opustíte a dopřejete si zábal. Vaše klouby i vy se budete cítit báječně, protože slatina vás krásně prohřeje. Další typickou procedurou je slatinný zábal, který trvá také 30 minut. Během zábalu je slatina aplikována na problematické klouby, aby došlo k jejich prohřátí. Mezi další procedury lázní patří přísadové koupele. Užijete si nejen horkou lázeň ale třeba i vůni bylin, které vám budou do vody přisypány. Velichovky nabízí i perličkovou koupel, skotské střiky a další blahodárné procedury. Kromě nich potěší lázně komfortním vybavením a krásným okolím, kam se rozhodně vyplatí vyrazit třeba na odpolední procházku.

Pokud máte problémy s klouby, začněte je řešit včas! Více informací najdete na Velichovky.cz.