Batoh, taška, nebo kabelka? Pro jaký typ se rozhodnout?

pánské aktovky

V současné době není snad ani možné se někam vydat, pokud nemáte tašku, kabelku nebo batoh. Nosíte si s sebou spousty věcí, které se vám do kapes nevejdou, nebo by se dokonce, jako sluneční brýle dámské, mohly rozbít? Pak je třeba zvolit vhodný prostor, kde je můžete přenášet. Ukážeme vám výhody a nevýhody používání batohu, tašky i kabelky, abyste se mohli nejlépe rozhodnout, který z těchto druhů vyhovuje právě vám.

Tašky do ruky

Tašky s uchem jsou velice častým typem a oblíbeným způsobem, jak si vše zorganizovat. Hodí se i na společenské události a pánské aktovky také na obchodní jednání. Využijete je však i při cestování. Nevýhodou je, že nemáte volné ruce, avšak tuto maličkost skvěle kompenzují výhody. Dámské tašky do ruky jsou obvykle lehké a nenápadné, pánské aktovky zase na první pohled viditelné a elegantní. Ty jsou nejlepším možným řešením na přenášení dokumentů nebo notebooku.

Tašky přes rameno

Pokud chcete mít volné ruce, lze využívat tašky přes rameno. Díky popruhu drží dobře stejně jako batoh, avšak máte dovnitř kdykoliv přístup a můžete bez držení tašky vyndávat nebo zandávat její obsah. Stejně jako tašky přes rameno mohou mít různé designové provedení a různé rozměry, tak i popruhy mohou být v různém stylu od jednoduchého pásku až po bohaté zdobení. Celkově tašky přes rameno můžeme rozdělit na několik druhů:

  • Dámská psaníčka přes rameno
  • Dámské kabelky
  • Pánské tašky přes rameno
  • Universální tašky

Batohy

Pokud přenášíte více věcí s větší váhou, je ideální, když si můžete dát vše hezky na záda s praktickým a pohodlným ergonomickým tvarováním batohu. Vybrat si můžete sportovní i stylový batoh, který bude vypadat dobře například i při obchodní cestě. Sportovní batoh obvykle bývá vyrobený z nepromokavých a lehkých materiálů, do práce pak zase využijete například elegantní kožený batoh. Batohy se všeobecně hodí pro každého, kdo chce co nejsnáze přenášet věci, a přitom nepotřebuje každou chvíli vydávat nebo zadávat obsah – přístup do batohu je rychlý, ale jeho neustálé sundávání ze zad nemusí být praktické.