Alkohol jako afrodiziakum: Kdy pomůže a kdy zradí?

wine-600134_1280

Alkohol dokáže být v partnerském vztahu přítelem, ale i obrovským problémem. Bylo už mnohokrát vyzkoušeno, že přiměřené množství alkoholu dokáže odbourávat stud a uvolnit napětí, což může hrát při seznamování ale i mezi dlouholetými partnery velkou roli, ale stačí překročit pomyslnou hranici a kouzlo je náhled pryč. Poradíme vám, jak využít alkohol jako afrodiziakum a užít si neobyčejné chvilky ve dvou i s tím, jak poznat, že se věc vymyká kontrole.

Jako individuální záležitost

Každý z nás na alkohol reaguje jinak. Někomu stačí k uvolnění jedna sklenička, jiný potřebuje o něco více. V každém případě je nutné znát sám sebe. Musíte vědět, kde máte hranice. Poznáte to poměrně snadno. Pokud nejste schopni reálně uvažovat, máte problémy s koordinací, nebo se vám začíná dělat zle, je alkoholu moc a čas jít si lehnout. Naopak, pokud máte úsměv na rtech, smyslnou náladu a chuť poznávat druhé lidi a třeba i zkoušet věci, do kterých byste se za normálního stavu zřejmě nepustili, je vše v pořádku, hra může začít. Vždy si ale pamatujte, že musíte být schopna říci ne, a to v jakékoliv situaci.

Co si dopřát?

Má-li alkohol fungovat jako afrodiziakum, nesmí vás rychle odbourat. Je lepší vsadit na příjemnou chuť v malém množství. Výbornou volbou je kvalitní víno, zejména červené. Extra výraznou chuť, která vás příjemně naladí, nabízí například víno Medvědí krev. Jedná se o bulharské červené polosuché víno, které se vyrábí z odrůd Merlot a Cabernet Sauvignon. Voní po divoké třešni a lesních ostružinách. Zamilujete si ho oba.

Tip na trik: Přidejte do vína špetku skořice nebo chilli, jedná se o koření, které má také afrodiziakální účinky.

Bulharské víno je možné koupit online na stránkách www.pemap.cz.

Nezapomeňte na atmosféru: Připravte romantickou hudbu, vonné svíčky, případně i masážní olej. A hlavně – buďte svá a uvidíte, že budete dokonale svůdná.