Aktivní dovolená pro ženy v letech? Proč ne!

Foto: www.andalucia.org

Tatam jsou časy, kdy jednou z mála možností pro dámu v letech, řekněme někde 55+, byl maximálně do Luhačovic nebo Piešťan. Dnes se stávají senioři stále zajímavější cílovou skupinou nejedné cestovní kanceláře a ty, které pochopily potenciál, který se v těchto zákaznících skrývá, se doslova předhání v tom, jak zaujmout a co nabídnout zajímavého.

„Nabízíme například finančně zvýhodněný program pro seniory nad pětapadesát, který probíhá na jaře a na podzim a například ve španělských destinacích může být senior doprovázen za zvýhodněnou cenou i osobou v jakémkoli věku,“ říká zástupkyně cestovní kanceláře Delfín travel Lenka Kubizňáková. Delfín travel je na trhu již 12 let a mj. je oficiálním zástupcem dotačního programu španělské vlády Europe Senior Tourism, který právě podporuje finančně cestování seniorů nad 55 let.

Seniorské programy se od běžných liší zejména důrazem na odpočinek, ale i poznávání v kombinaci s rozumnou cenou a ubytováním, které je očekávané právě touto skupinou turistů. Pozná se to i na takových drobnostech, jako je vana s držadly pro snadnější vstup.

Samozřejmostí je u dovolené pro seniory nadstandardní péče delegáta na místě. Častou pomocí je například jazyková asistence. Zejména ženy pak ocení bohaté animační programy, výlety, návštěvy galerií a muzeí, nákupy v přímořských letoviscích a samozřejmě nezapomenutelné večery, ať už s tradičním místním tancem, nebo bez něj.

S dotačním programem je možno vycestovat hned do několika destinací např. do krásné Andalusie, na Menorcu, Mar Menor, ostrov Sicílii, ale i stále atraktivnější a cenově dostupnou Albánii.

Foto: www.andalucia.org