7 skvělých tipů pro krásnější pleť bez akné

Sébium

Toužíte po krásné pleti bez nedostatků, ale veškerá snaha o příkladnou péči přichází vniveč? Pokud již řadu let neúspěšně bojujete s pupínky, které vám v mnoha směrech komplikují život, nadešel nejvyšší čas se jich zbavit. Nečekejte od nás magickou formuli ani zázrak – následující doporučení jsou již na první pohled naprosto logická. Potíž je v tom, že je v praxi dodržuje málokdo. 

1. Čistěte svou pleť ráno i večer

Pokožka nemá jednoduchý úkol. Chrání nás před vnějšími vlivy a musí se vypořádávat s UV zářením, nečistotami všeho druhu a v neposlední řadě s make-upem a líčidly, bez nichž si možná ani vy nedokážete představit život. Pravidelné a pečlivé čištění pleti je proto mnohem důležitější, než si většina žen myslí. 

Nechoďte spát neodlíčená a vždy pokožku zbavte všech nečistot, které na ní nemají co pohledávat. Vezmete-li si na pomoc praktické pomocníky, hloubkové čištění vám půjde od ruky: skvělou volbou je dermakosmetika řady Sébium od Biodermy. Kombinace čisticího pěnivého gelu Sébium Moussant a micelární vody Sébium H2O udělá vaší pleti dobře.

krém na mastnou pokožku2. Nesahejte si na tvář špinavýma rukama

Bakterie a nečistoty, které nejsou na první pohled vidět, jsou všude kolem nás. Pro zajímavost: v běžné domácnosti jich je zdaleka nejvíce na klávesnici, televizním ovladači, na klikách a kartáčku na zuby – proto se dotýkejte obličeje jen bezprostředně umytí rukou. Časté dotýkání špinavýma rukama stav pleti zhoršuje.

3. Akné se nevymačkává

Co dodat k tomuto bodu? Snad jen, že vymačkáváním podporujete rozšíření infekce a v horším případě vám na tváři zůstanou jizvičky. Byť je vám přítomnost zarudlých vřídků či černých teček krajně nepříjemná, vyvarujte se jakéhokoliv neodborného zásahu a vydržte to.

4. Nepoužívejte vysušující kosmetiku

Produktů se složením, které neodpovídá povaze vaší pleti, se vyhněte obloukem. Vaše problémy s akné rozhodně nevyřeší, naopak kůži rozdráždí a podpoří zvýšenou produkci mazu. Nechte si raději doporučit kvalitní krém na mastnou pokožku.

Jak se zbavit akné

5. Všímejte si celého těla

Pupínky se sice obvykle vyskytují především v oblasti obličeje (v tzv. T-zóně), ale nejsou výjimečné ani jinde na těle. Nepodceňujte výskyt akné na zádech, na krku či v dekoltu a v rámci pravidelné hygieny používejte vhodný přípravek. Třeba zmíněný sprchový gel Sébium Moussant.

6. Změňte své stravovací návyky

Jak se zbavit akné? Stravováním ve fastfoodech a pojídáním cukrovinek určitě ne. Nezdravé věci z jídelníčku vyřaďte a dopřejte svému tělu co nejvíce živin – pokud možno v přirozené formě. Na stavu pleti se mohou nelibě podepsat polotovary a konzervovaná jídla. Snažte se proto konzumovat čerstvé a co nejméně upravené potraviny.

7. Zbytečně se nestresujte

Rada na závěr zní: Když nejde o život, nejde o nic. Naučte se zvládat stres a nedělejte si vrásky z maličkostí. Pleť se vám za pohodový přístup k životu viditelně odvděčí!